16:18
вівторок 06 жовтня 2020

В Україні ввели нові цифрові послуги й е-документи: підсумки Diia Summit (ВІДЕО)

16:18 вівторок 06 жовтня 2020

 

В Україні з 5 жовтня запрацювали революційна технологія шерингу документів, нові цифрові документи у смартфоні та зручні державні послуги, що економлять час і кошти. Усі ці оновлення презентувало Міністерство цифрової трансформації на Diia Summit.

 

У презентації взяли участь президент України Володимир Зеленський і віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Відомо, що порталом державних послуг «Дія» нині користується понад мільйон українців. Тут доступні 27 державних послуг та інформація з шести реєстрів в особистому Електронному кабінеті громадянина.

 

Таким чином, на саміті були представлені такі нові послуги на порталі «Дія»:

 

1. Будівельні послуги – це частина впровадження Єдиної електронної системи у сфері містобудування. Можливість розпочати та завершити будівництво об’єктів онлайн, що належать до категорії СС1 (кафе, приватні будинки, малі споруди). У липні 2020 року Мінцифри запустило новий будівельний реєстр, і ним уже скористалися понад 18 000 замовників будівництва.

 

2. Реєстрація ТОВ онлайн – найшвидша реєстрація бізнесу в світі. Тепер не потрібно буде нікуди йти та витрачати час на збір документів – подання заяви онлайн на порталі «Дія» забере 30 хвилин замість 20 годин. Мінцифри кардинально змінило підхід до реєстрації ТОВ: оновлена форма та одна заява на все.

 

3. єМалятко онлайн - цю послугу від 1 січня 2020 року можна було отримати оффлайн у пологовому будинку або ЦНАПі. І нею вже скористалися понад 20 000 родин. Тепер Мінцифри працює над тим, щоб перевести цей сервіс повністю в онлайн. Таким чином, ще понад 380 тисяч сімей зможуть отримати послугу єМалятко.

 

4. Реєстрація місця проживання дитини від 14 років - нині ця послуга доступна лише в Києві та Харкові. Однак Мінцифри обіцяє поступово запустити її по всій Україні.

 

У Мінцифри похвалилися, що понад півроку мобільний додаток «Дія» залишається одним серед найпопулярніших в українських користувачів. Сьогодні в «Дії» зареєстровано вже понад 5 млн українців.

 

Нині тут доступні 6 цифрових документів: ID-картка, біометричний паспорт, водійське посвідчення, техпаспорт, страховий поліс і студентський квиток.

 

 

На Diia Summit міністерство представило оновлену версію – «Дія 2.0».

 

Шеринг документів – найголовніше оновлення «Дії 2.0». Це - справжня цифрова революція для держави. Українці зможуть передавати копії документів (паспорт, ІПН, свідоцтво про народження), натиснувши «ОК» на push-повідомлення у додатку «Дія». Передбачається, що це значно спростить отримання банківських або поштових послуг, заселення у готель і сотні інших життєвих ситуацій.

 

Також в оновленні з’явилася можливість поділитися технічним паспортом на авто з іншою людиною – відображення належного користувача. У Мінцифри стверджують, що цієї функції чекали мільйони користувачів.

 

Крім того, на Diia Summit презентували відразу 3 нові документи в «Дії».

 

Перший – свідоцтво про народження дитини. Зазначено, що батьки 7 млн дітей відтепер завжди матимуть цей документ у смартфоні. Вони зможуть зручно користуватися ним у будь-яких життєвих ситуаціях завдяки шерингу документів. Разом зі свідоцтвом про народження також відображатиметься і актуальне місце проживання дитини.

 

Також у «Дії 2.0» з’явиться довідка внутрішньо переміщеної особи. Відтепер вона буде доступна у цифровому вигляді для понад 1,5 млн громадян.

 

Цифровий ІПН (податковий номер) – ще один новий документ у додатку. Понад 30 млн українців нині користуються ІПН. Відтепер цей папірець буде непотрібний, адже буде доступний у смартфоні, стверджують у Кабміні. За допомогою цифрового шерингу документа його електронну копію можна буде передавати державним органам і бізнесу за секунду.

 

До того ж, у «Дії 2.0» тепер відображаються штрафи за порушення ПДР і борги за виконавчими провадженнями. Користувачі отримують push-повідомлення у додатку та можуть переглядати інформацію про порушення або наявність виконавчих проваджень на порталі. А найголовніше – можуть сплатити відразу в додатку через Apple Pay/Google Pay або карткою.

 

Крім того, Мінцифри постійно працює над посиленням безпеки мобільного додатку. Наразі він уже отримав атестат КСЗІ. Також було проведено два pen-тести для підтвердження безпечності мобільного додатку. А 1 листопада 2020 року Мінцифри планує проведення bug bounty «Дії».