15:11
п'ятниця 09 жовтня 2020

Понад чверть населення України перебуває за межею бідності — омбудсмен

15:11 п'ятниця 09 жовтня 2020

 

Більш ніж четверта частина всього населення України на даний момент перебуває за межею бідності.

 

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook.

 

Зокрема, вона розповіла, що взяла участь у Соціальному форумі Ради ООН із прав людини, який щорічно проводиться в Женеві (Швейцарія).

 

«Під час виступу повідомила, що результати здійснюваного мною моніторингу свідчать: понад чверть усього населення України перебуває за межею бідності. Прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину в місяць. Мінімальна заробітна плата українців - 176 доларів", - написала Денісова в соцмережі.

 

Вона також зазначила, що, попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості.

 

"Крім того, в Україні на 24% зросла заборгованість із виплати заробітної плати і зараз становить 200 млн доларів. Незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів", - інформувала омбудсмен.

 

Денісова також доповіла, що через збройний конфлікт на сході України, понад 1,5 млн українських громадян із метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки.

 

До того ж, за її словами, проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19, зростанням рівня безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей із малозабезпечених сімей.