22:49
п'ятниця 09 жовтня 2020

Після затвердження Великого Герба українцям не треба буде міняти паспорти - Кабмін

22:49 п'ятниця 09 жовтня 2020

 

Затвердження Великого Герба України не спричинить заміну паспортів громадян. Він буде використовуватися лише вищими органами держави.

 

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на засіданні Оргкомітету з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України, повідомляється на сайті Держмистецтв.

 

«У ході дискусії, яка розгорнулась із приводу потрібності та своєчасності проведення конкурсу, а також необхідності й раціональності суспільного обговорення до отримання ескізів на конкурс, учасники заходу висловили стурбованість щодо предмета використання Великого Герба України», - йдеться в повідомленні.

 

Своєю чергою співголова Оргкомітету Олександр Ткаченко зазначив, що затверджений Великий Герб України має використовуватися ексклюзивно найвищими органами держави та не має спричинити заміну паспортів громадянам України та інших документів, де використовується Малий Герб України.

 

Зазначено, що під час свого першого засідання члени Організаційного комітету обговорили і затвердили програму й умови проведення конкурсу, а також затвердили положення про журі конкурсу та його персональний склад.

 

Зокрема, учасники засідання призначили секретарем Оргкомітету Галину Григоренко - голову Державного агентства з питань мистецтв і мистецької освіти.

 

Як відомо, 29 серпня голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав постанову «Про оголошення конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України».

 

До 1 листопада Кабінету міністрів необхідно здійснити суспільне обговорення ескізу Великого Державного Герба, а до 1 грудня - визначити переможця та подати на розгляд парламенту пропозиції, встановлені за результатами конкурсу.