08:45
вівторок 13 жовтня 2020

Кожен п'ятий українець переказує кошти благодійним організаціям - опитування

08:45 вівторок 13 жовтня 2020

 

Близько 21% українців протягом останнього року перераховували кошти благодійним або громадським організаціям.

 

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, проведеного Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!».

 

"Кожен п’ятий українець (20,9%) перераховував кошти благодійним або громадським організаціям протягом останнього року. Приблизно один із десяти (8,9%) скористався правом на податкову знижку за благодійні пожертви", - йдеться в результатах опитування.

 

При цьому серед причин, які спонукають українців підтримувати громадські організації, респонденти назвали чіткі цілі та мету діяльності організації (37,6%), прозоре управління фінансами (30,4%) та відгуки від людей, яким вони довіряють (30,1%).

 

Зазначено також, що кожен третій (31,8%) серед тих, хто долучився хоча б до однієї громадської ініціативи, зазначив, що це був позитивний досвід.

 

"Загалом українці вважають, що громадські ініціативи та організації мають фінансувати заможні люди (62,7%) та бізнес (51,1%). Втім, 19,9% вважають, що громадяни також мають бути залучені до цього процесу", - констатують соціологи.

 

Відомо, що загальнонаціональне опитування щодо громадського залучення проводиться в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується Pact в Україні. Цей звіт підсумовує основні результати опитування, проведеного влітку 2020 року.

 

Як повідомляється, польовий етап загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення проводився компанією Info Sapiens у липні-серпні 2020 року. Дані зібрані за допомогою інтерв’ю, що проводилися серед жителів України віком від 18 років особисто у помешканнях респондентів.

 

Причому вибірка опитування склала 2097 респондентів і була сформована, відповідно до розподілу дорослого населення України за віком, статтю, областю і типом населеного пункту (за винятком Криму та непідконтрольних уряду України регіонів Донецької та Луганської областей). Похибка вибірки становить 2,2% (без урахування дизайн-ефекту).