09:55
вівторок 13 жовтня 2020

Мовний скандал в Одесі: зі школи звільнили вчительку, яка цькувала ученицю за українську мову (ВІДЕО)

09:55 вівторок 13 жовтня 2020

 

В Одесі в гімназії №4 стався скандальний мовний інцидент: викладачка малювання влаштувала булінг школярці за відповідь на уроці українською мовою. Після розголосу в соцмережах директор навчального закладу звільнила працівницю.

 

Про це повідомляє директор Департаменту освіти і науки Одеської мерії Олена Буйневич у Facebook.

 

Відомо, що скандальний інцидент стався минулого тижня в міській гімназії №4 на вулиці Болгарська. Аудіозапис цькування на уроці був опублікований Facebook-групою «Батьки SOS».

 

Учениця, яка забула вдома альбом для малювання, сказала про це викладачці українською мовою. За це викладач спочатку почала її лаяти, а згодом грубо відчитала.

 

«Бачите, що у нас твориться. Вона розмовляє українською мовою, так виходить, що вона вище нас. Альбом не принесла, малюнки не принесла, а права качає. І мовою буде прикриватися тут мені...», - сказала дівчинці викладачка.

 

 

Після розголосу в соціальних мережах і ЗМІ стало відомо, що скандальну вчительку таки звільнили, і навіть можуть притягти до відповідальності.

 

"Щодо ситуації в гімназії №4. Як людина: не просто вражена. Як мама і жінка уявляю емоції учениці й хочу висловити свою підтримку: в тебе надзвичайно гарна мова, дитино... Розвивай її і надалі", - зазначила Буйневич.

 

Водночас як чиновник вона наголосила, що "поведінка вчителя, на мою думку, беззаперечно несумісна з діяльністю у закладі освіти».

 

«Директором прийняте рішення про звільнення (викладачки) за ст. 41 п. 3 (вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи) КЗпП України", - заявила директор департаменту.

 

 

За словами Буйневич, зараз очікується відповідний наказ «зі зверненням до компетентних органів».

 

При цьому директор департаменту від імені освітян вибачилася перед батьками і дитиною.

 

"Нам, учителям, хочу побажати - не закривати серце від почуттів вихованців. Такий тон, тиск і зміст сказаного назавжди позбавляють дитячої довіри та любові", - підкреслила вона.