19:00
вівторок 13 жовтня 2020

"Завдання кожного чоловіка - вміти захистити свою країну", - Ольга Мальована

19:00 вівторок 13 жовтня 2020

Коли я вперше познайомилася із представниками афганського ветеранського руху в Черкасах, вже не пригадую. Було це ще на початку моєї журналістської кар’єри десь в 2000-х... Відтоді часто зустрічалися на різних міських заходах. Пригадую, як черкаські «афганці» проводили фестивалі патріотичної пісні, спортивні турніри серед старшокласників, зустрічі із школярами, де розповідали, що завдання кожного чоловіка – це бути патріотом своєї країни і вміти захистити її.

Паралельно «афганці», об’єднані в досить монолітну й чисельну структуру – Черкаську обласну організацію Спілки ветеранів Афганістану, - опікувалися відстоюванням пільгового проїзду для ветеранів війни, Збройних сил, праці, а також тим, аби їхні спілчани отримали житло, чи грошову компенсацію за нього.

До речі, станом на сьогодні вже 920 громадян отримали по 2 Га землі в Черкаській області, а ще для 17-тьох осіб вдалося «вибити» грошову компенсацію. Коли в 2014 році почалася війна на Донбасі і в Україні з’явилися ветерани АТО, черкаські «афганці» прийняли їх до своїх лав і так само опікуються тим, аби й ці хлопці отримали гарантовані державою земельні ділянки, і медико-психологічну допомогу, і реабілітацію, і оздоровлення , і, звісно ж, пільги. Щодо патріотичного виховання підростаючого покоління українців, то воно для спілчан не просто важливе, а, без перебільшення, пріоритетне. Сьогодні про це дітям розповідають не лише «афганці», а й ті, хто захищав Україну на Донбасі.  

Нині Черкаська обласна організація спілки ветеранів Афганістану, підтримана не тільки військовими, а й медиками, освітянами, молоддю, пенсіонерами, вирішила поборотися за депутатські крісла у Черкаській міській і обласній радах. Я зустрілася з ними, аби розпитати, з ким йдуть на вибори, як збираються перемагати і що робитимуть, коли матимуть своїх представників у місцевих радах.

Ольга Мальована