09:34
четвер 03 вересня 2020

Музей українського війська у Леськівському палаці має стати найбільшим в країні ландшафтно-парковим музеєм (Фото)

09:34 четвер 03 вересня 2020

26 серпня у Генеральному штабі Збройних Сил України відбулась міжвідомча нарада щодо створення найбільшого за площею в Україні державного ландшафтно-паркового музею Історії українського війська на базі “Садиби Даховських”. Про це повідомив Дзвін посилаючись на народного депутата України Антона Яценко.

“Провів цю нараду спільно із заступником міністра оборони України Ігорем Халімоном на виконання постанови Верховної Ради України за моїм авторством №3581 від 03.06.2020 «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збереження унікального ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та створення на його базі державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська».

Під час обговорення було визначено шляхи реалізації цього проєкту. Зокрема, вирішено до кінця 2020 року виконати такі завдання:

зареєструвати музей Історії Українського Війська Збройних Сил України як юридичну особу;

включити в проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» видатки на створення та утримання державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська Збройних Сил України;

доручити центральному проектному інституту Міністерства оборони України виготовити проєктно-кошторисну документацію;

доручити підрозділу Державної спеціальної служби транспорту України Міністерства оборони здійснити благоустрій території «Садиби Даховських»;

змінити статус ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» з заказника на загальнодержавний парк пам’ятку садово-паркового мистецтва для здійснення відповідних робіт на його території;

створити робочу групу з фахівців у галузі історії України з метою доопрацювання концепції;

забезпечити капітальний ремонт дороги Т-24-03 Орадівка-Христинівка-Жашків-Корсунь-Шевченківський-Мошни, а також реконструкцію, капітальний, поточний середній ремонт проблемних доріг у напрямку «Садиби Даховських».

Усі учасники наради одноголосно підтримали ініціативу створення музею Історії українського війська на базі «Садиби Даховських».

Крім того, повідомляю, що за результатами моєї зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України Олексієм Резніковим 8 вересня буде проведено робочу нараду в Кабінеті Міністрів України з питань створення ландшафтно-паркового музею Історії українського війська на базі «Садиби Даховських».

Переконаний, що реалізація цього масштабного проєкту підвищувать рівень військово-патріотичного виховання громадян, сприятиме популяризації військової історії України та підніме імідж України на міжнародній арені.” – зазначив нардеп.