15:42
середа 18 листопада 2020

Третій за статком у світі Ілон Маск похвалив українські ракетні двигуни

15:42 середа 18 листопада 2020

 

Засновник американської космічної компанії SpaceX і виробника електромобілів Tesla Ілон Маск підтвердив якість українських ракетних двигунів. Зокрема, він назвав їх «гарними».

 

Про це Маск написав у своєму мікроблозі в Twitter.

 

Таким чином він прокоментував допис популярного американського відеоблогера, популяризатора науки Тіма Додда, відомого під псевдонімом Everyday Astronaut.

 

«На це пішли в буквальному розумінні місяці», - написав  Додд про завершення своєї роботи над створенням «найповнішого генеалогічного дерева радянських ракетних двигунів».

 

У відповідь Ілон Маск зауважив: «Дідько! Це непросто! Я дуже довго розглядав російські/українські двигуни. Вони гарні».

 

Відомо, що Маск уже не вперше з повагою висловлюється про роль конструкторів українського походження в освоєнні космосу. У липні 2020 року він поспілкувався з родиною Сергія Корольова, якого вважає однією із найвидатніших постатей у цій галузі.

 

Тим часом глава компаній Tesla і SpaceX посів третє місце у рейтингу найбагатших людей світу за версією агентства Bloomberg.

 

У понеділок, 16 листопада, акції Tesla виросли на 15% після закриття торгів, у вівторок, 17 листопада, – на 8,2%, збільшивши статки Ілона Маска на $7,61 млрд – до $110 млрд. Загалом від початку року статки Маска зросли на $82,2 млрд.

 

Зазначено, що акції Tesla зросли на тлі новини про те, що 21 грудня її включать до індексу S&P 500, який об'єднує 500 найбільших американських компаній.

 

Таким чином Ілон Маск зі статком $110 млрд обігнав у рейтингу главу компанії Facebook Марка Цукерберга, статки якого оцінюються в $104 млрд.

 

Своєю чергою лідерами рейтингу залишаються глава корпорації Amazon Джефф Безос ($185 млрд) та один із засновників Microsoft Білл Гейтс ($129 млрд).

 

Замикає п’ятірку найбагатших людей світу генеральний директор групи компаній LVMH (Louis Vuitton Mot Hennessy) Бернар Арно ($102 млрд).

 

Єдиним громадянином України, який входить до рейтингу найбагатших людей світу за версією Bloomberg, є Рінат Ахметов - він на 362-й сходинці. Його статки оцінюють у $6,31 млрд, за останній рік вони зросли на $274 млн.