15:57
середа 18 листопада 2020

Українці не зобов’язані здавати тест на COVID-19 в аеропорту при поверненні з-за кордону - МОЗ

15:57 середа 18 листопада 2020

 

Українці, які повертаються з-за кордону, не зобов’язані проходити примусове тестування на коронавірус. Тому ніхто не може змусити громадян проходити платний тест в аеропорту.

 

Про це на брифінгу в середу, 18 листопада, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

 

Він розповів, що до контакт-центру МОЗ надходять звернення щодо питань діагностики, коли українців, які повертаються з-за кордону, - з робочих відряджень, відпочинку - змушують проходити платний тест в аеропорту. Зокрема, був такий випадок із моряками в одному з аеропортів.

 

«Я хочу передати привіт в Одеський аеропорт і нагадати, що наші громадяни не зобов’язані проходити тестування для того, щоб повернутися в Україну. Їм встановлюється відповідний додаток, і вони в стандартному режимі можуть здати тести, і будуть зняті з самоізоляції. ... Якщо такі випадки будуть фіксуватися в подальшому, ми можемо зробити припущення, що це робиться навмисно, щоб працювати з конкретною лабораторією в аеропорту”, - зазначив Кучер.

 

При цьому він запевнив, що такі випадки в подальшому будуть чітко фіксуватися, і закликав громадян з усіх питань, які стосуються COVID-19, звертатися до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

 

Нагадаємо, в Україні станом на 18 листопада лабораторно підтверджено 570 153 випадки COVID-19, із них за добу 12 496.