17:57
середа 21 жовтня 2020

Онлайн-сервіс для батьків єМалятко стане доступним по всій Україні до кінця року - Мінцифри

17:57 середа 21 жовтня 2020

 

Комплексний електронний сервіс із 9 послугами для батьків єМалятко буде доступний онлайн на порталі «Дія» по всій Україні вже до кінця 2020 року.

 

Про це заявив віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє прес-служба Мінцифри.

 

Зазначено, що нині послуга єМалятко доступна онлайн у 139 населених пунктах у 15 областях: Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, а також у місті Київ.

 

«Ми не відцифровуємо “совок”. Здається, протягом 30 років держава робила все, щоб ускладнити життя людей. Наразі ми його спрощуємо. Ми докорінно змінюємо підхід до надання послуг. Цей процес називається реінжиніринг. Саме завдяки йому Мінцифри вдалося об’єднати у єМалятко 9 послуг та надавати їх онлайн за однією заявою», — зазначив Федоров.

 

Відомо, що дві із доступних послуг є базовими — державна реєстрація народження, за результатами якої видається свідоцтво про народження дитини, та визначення походження дитини.

 

Своєю чергою ще 7 послуг залишаються опціональними: присвоєння податкового номера, внесення до Демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР), визначення належності дитини до громадянства України, реєстрація місця проживання, внесення відомостей до Реєстру пацієнтів, призначення допомоги при народженні та призначення допомоги на дитину з багатодітної сім’ї.

 

Передбачається, що до кінця 2020 року в онлайні також з’явиться послуга з оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї.

 

Щоб скористатися комплексною послугою єМалятко онлайн, необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який також можна отримати віддалено, наприклад, у ПриватБанку. Уся інформація, якою володіє держава про громадянина, автоматично підтягнеться в електронному кабінеті громадянина. Користувачу потрібно просто дозаповнити вільні поля заяви — зробити це може як мати дитини, так і батько.

 

Як відомо, єМалятко – це комплексний сервіс в Україні, який об’єднує послуги, пов’язані із народженням дитини, в одну. Вперше послугу єМалятко запустили на початку січня 2020 року у Харкові. Станом на кінець серпня послугою єМалятко скористалось уже близько 20 000 батьків.