17:06
четвер 01 жовтня 2020

Цифра дня: 100 тисяч грн премії дадуть автору найкращого проєкту великого герба України

17:06 четвер 01 жовтня 2020

 

Кабінет міністрів ухвалив постанову про проведення конкурсу проєктів великого Державного герба України. За найкращу роботу обіцяють премію в 100 тисяч грн.

 

Відповідна постанова була ухвалена на засіданні Кабміну 30 вересня.

 

Також уряд затвердив положення про склад організаційного комітету з підготовки та проведення конкурсу на найкращий проєкт великого Державного герба. Цей оргкомітет має обрати журі, яке і розглядатиме запропоновані ескізи.

 

Зазначено, що переможець конкурсу отримає приз у 100 тисяч грн, друге місце – 50 тисяч грн, третє – 30 тисяч грн.

 

Як передбачається, збір робіт на конкурс триватиме з 1 жовтня до 1 листопада 2020 року. Далі проєкти учасників конкурсу візьмуть учать у публічній виставці, за підсумками якої до 1 грудня журі визначить переможців конкурсу.

 

При цьому переможець конкурсу буде повинен передати авторські майнові права на ескіз герба, підписавши відповідний договір із Мінкультом.

 

Своєю чергою Міністерство культури за результатами конкурсу зробить подання до Міністерства юстиції для того, щоб роботи учасників конкурсу були враховані при розробці проєкту закону "Про державні символи України".

 

Проте, якщо журі не зможе визначити переможця, конкурс буде продовжено.

 

Як пояснили в Кабміні, проєкти ескізів слід надсилати поштовими відправленнями з позначкою "На конкурс кращого ескізу великого Державного герба України" на адресу: 01001, м. Київ, вул. Бориса Грінченка, 1 - до 1 листопада 2020 року.

 

Відомо, що питання створення проєкту великого Державного герба підіймали у 1991, 1996, 2001 та 2007 роках, однак досі його так і не вдалося затвердити. Наразі в Україні офіційно використовується лише малий герб.

 

19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила Державний герб України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті. При цьому від початку затвердження тризуб вважався малим гербом України, та, відповідно до 20 статті Конституції, головним елементом великого Державного герба України.

 

На позачерговому засіданні 25 серпня 2020 року Верховна Рада підтримала в цілому проєкт постанови про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного герба України.