17:28
четвер 01 жовтня 2020

В Україні можуть легалізувати самогоноваріння: що передбачає законопроєкт

17:28 четвер 01 жовтня 2020

 

Група народних депутатів ініціює скасування в Україні штрафів за самогоноваріння, а також подальшу його легалізацію шляхом ліцензування і створення ринку спиртних напоїв домашнього виготовлення.

 

Відповідний законопроєкт №4153 про ліквідацію штрафів за самогоноваріння нині розглядає Комітет з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради, передає "Суспільне".

 

Авторами цієї законодавчої ініціативи є група з шести народних депутатів на чолі з Галиною Третьяковою, Дмитром Люботою та іншими.

 

Зокрема, вони пропонують внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і дозволити українцям виготовляти міцні алкогольні напої в домашніх умовах та споживати вироблену продукцію.

 

"На сьогодні в цьому питанні не повинна встановлюватись відповідальність, якщо людина, виключно для власного споживання, виготовляє з продуктів своєї праці міцні алкогольні напої, то це її природне право, яке не може бути обмежене державою. Кожна людина має право користуватись плодами своєї праці для задоволення власних потреб", – зазначають нардепи у пояснювальній записці до проекту закону.

 

На думку авторів, чинне законодавство дискримінує самогоноваріння, адже виготовлення в домашніх умовах інших алкогольних напоїв, таких, як вина та настоянки, законом не карається.

 

Ще одним аргументом нардепів щодо декриміналізації самогоноваріння є неефективність існуючих штрафів, максимальний обсяг яких сягає 170 грн. Вони переконані - сплачені штрафи навіть близько не покривають витрати на створення справи, її розслідування та розгляд у суді.

 

“За даними Державної судової адміністрації, у 2018 році в судах розглянули лише 197 справ про адмінпорушення, пов’язані з самогоноварінням, на 80 громадян накладено адміністративні стягнення”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

 

Як наголошується, наступним кроком авторів ініціативи після скасування покарання за виготовлення самогону для споживання в домашніх умовах стане створення законодавчої основи для створення ринку спиртних напоїв домашнього виготовлення.

 

Зокрема, заплановане врегулювання питань ліцензування самогоноваріння шляхом доповнення статті 4 Закону “Про держрегулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального”.

 

Крім того, планується законодавчо врегулювати процедуру виготовлення, розливання і зберігання самогону, що забезпечить якість виготовленого продукту та убезпечить тих, хто його вживатиме.

 

Раніше президент Володимир Зеленський своїм указом запровадив в Україні нове державне свято – день виноградарства і виноробства.