14:05
понеділок 11 січня 2021

Після Різдва українці масово виїжджають до ЄС: на кордоні утворилися черги

14:05 понеділок 11 січня 2021

 

На державному кордоні України після Різдва зріс пасажиропотік, особливо на західних ділянках із країнами Європейського Союзу.

 

Про це повідомляє прес-центр Держприкордонслужби.

 

“Із 9 січня у пунктах пропуску фіксується збільшення пасажиро-транспортного потоку. Наразі виїзд громадян із України переважає над в’їздом, особливо на ділянках кордону з країнами ЄС”, — йдеться в повідомленні.

 

При цьому зазначено, що зростання пасажиропотоку відбувається переважно через збільшення кількості громадян України, які прямують за кордон.

 

“Перед деякими пунктами пропуску виникали скупчення транспортних засобів, які могли налічувати до 300 одиниць легкових автівок”, — вказали у ДПСУ.

 

У зв’язку з цим прикордонники збільшили кількість нарядів, “аби пропуск був максимально швидким і водночас відповідав критеріям безпеки”.

 

Мало того, для координації роботи українська сторона ініціювала низку прикордонно-представницьких зустрічей із представниками контролюючих служб суміжних країн ЄС.

 

“Загалом за вихідні та святкові дні, 7-10 січня, кордон держави перетнуло більше 150 тисяч осіб та близько 30 тисяч автомобілів”, — доповіли у відомстві.

 

Там уточнили, що більшість осіб і транспорту оформлені на виїзд із України.

 

"На цей час значних черг перед пунктами пропуску на державному кордоні України немає. Водночас найбільш завантаженими пунктами пропуску залишаються “Грушів”, “Шегині” й “Ужгород”, де ще залишаються близько по 100 легкових транспортних засобів, що очікують на оформлення“, — додали в ДПСУ.

 

За даними прикордонників, на 9:15 11 січня черги перед пунктами пропуску з сусідніми державами спостерігалися на кордоні з Польщею — “Рава-Руська” — 20 автівок, “Грушів” — 70, “Шегині” — 80, на кордоні зі Словаччиною у ПП “Малий Березний” — 7 автомобілів, “Ужгород” — 110, на кордоні з Угорщиною у ПП “Тиса” – 50 автівок.

 

Відомо, що перед Новим роком та Різдвом на кордоні України також значно зріс пасажиропотік - переважну більшість становили українці, які поверталися з країн Євросоюзу.