15:23
середа 11 листопада 2020

На Соборній площі в Черкасах мітингували ресторатори (фото)

15:23 середа 11 листопада 2020

Каву тільки з собою, а розважальні заклади – на замок. Такі «обмеження вихідного дня» хоче запропонувати для українців влада у зв'язку зі збільшенням кількості хворих на COVID-19. Мовляв, так менше хворітимуть коронавірусом. Тим часом усі можливі спілки підприємців б’ють на сполох – малого бізнесу в Україні все менше, він просто не виживає в таких умовах.

Тому сьогодні  по всій країні пройшли акції протесту працівників сфери громадського харчування. Їх організатором виступила Українська ресторанна асоціація.

Пройшла така акція і в Черкасах. На Соборній площі зібралися ресторатори, сушисти, баристи, офіціанти та інші працівники цієї сфери. З собою вони принесли каструлі, столики з літніх площадок та чай.

–    Не треба говорити «ми створимо робочі місця». Ми їх уже створили. Головне – не заважайте працювати. Пропозиція зробити локдаун на два дні – це нісенітниця. Запитайте в будь-якого медика, за такий час неможливо розірвати ніякий «ланцюжок». Хворі люди не ходять до нас у ресторани, вони ходять у лікарні. Наведіть лад там, а не закривайте нас, – заявив один із організаторів акції Роман Діскант.Із часу, коли ми закрились – із 18 березня і поки в Черкасах не зняли обмеження – ніхто не дав нам ні копійки. Чому не можна було хоча б дозволити роботу літніх площадок? Нікому нічого не компенсували  – за комунальні послуги, кредити, зарплату – нуль. Хай це все віддадуть із коронавірусного фонду у 69 мільярдів. Звідти кошти йшли на будівництво, дороги – що завгодно, тільки не боротьбу з пандемією.

Крім компенсації заробітних плат, підприємці вимагають відшкодувати їм витрати на оренду. Адже орендодавці є різні – одні ввійшли у положення і підтримали бізнес знижками, інші ж просто вказували «на вихід» керівникам, які відповідають за свій персонал.

–    Я збирав команду 10 років, від мене залежать 50 людей, що мені їм говорити? Ще один незрозумілий момент – заборона роботи після 10-ї вечора. У мене в барі сиділи 20 людей, і в 22:03 уже стояли під дверима і всіх виганяли. І хто приходить це робити? Чиновники, які гарантовано отримають зарплату за будь-яких умов, – додав Роман Діскант.Та й діючі раніше обмеження були вибіркові, ви прекрасно бачили, хто працював, коли ми всі зачинилися, той же «Епіцентр».

Власник «Рушничка», депутат міськради Володимир Міняйло приніс на акцію документ, щоб показати, скільки Черкаські підприємці заплатили за 2019 рік до міського бюджету.

–    За минулий рік ми заплатили 343 мільйони гривень єдиного податку. Це офіційна статистика, – сказав він, демонструючи папери. –  Все, що ви сьогодні бачите – ремонти, дороги, лікарні – все робиться за ці гроші. Ще 180 мільйонів це оренда землі. Плюс акцизний податок і податок на майно.

Вимоги підприємців – компенсувати їм втрати за цей час, не впроваджувати «карантин вихідного дня» та продовжити роботу закладів до 23:00. При цьому запевняють: у їхніх ресторанах дотримуються карантинних вимог та є всі необхідні засоби захисту, «у деяких можна навіть проводити операції».

Нагадаємо, у зв’язку зі стрімким поширенням пандемії коронавірусу, Кабінет Міністрів готується ухвалити напрацьовані Міністерством охорони здоров'я України зміни до постанови №641, щоб карантин вихідного дня запрацював.