15:47
вівторок 12 січня 2021

В Україні затвердили закон про регулювання вартості інтернету: що він передбачає

15:47 вівторок 12 січня 2021

 

Президент Володимир Зеленський схвалив доопрацьований закон про регулювання вартості інтернету в Україні. Він підписав відповідний законопроект №3014.

 

Про це свідчать дані на сайті парламенту.

 

Зокрема, останній етап проходження документа - 12 грудня повернутий із підписом від президента.

 

Цей закон визначає вичерпний перелік вимог до учасників ринку електронних комунікацій. У ньому передбачили й відповідальність за порушення законодавства про електронні комунікації.

 

Документ запроваджує повідомний принцип реєстрації суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій.

 

Також передбачені консультації з учасниками ринку з усіх питань, що зачіпають їхні інтереси.

 

До того ж прописана процедура подання документів до регуляторного органу в електронному вигляді, а ще визначені засади попереднього регулювання і регуляторні зобов’язання, які можуть накладатись на постачальників електронних комунікаційних мереж.

 

У законі також зробили акцент на доступі до інфраструктури та спільному використанні інфраструктури, що покликано суттєво знизити витрати на розгортання мереж. Ще встановлено універсальну послугу, яка забезпечує доступність, включаючи й цінову доступність, до інтернету та голосового зв’язку.

 

Крім того, визначені особливості припинення діяльності постачальників електронних комунікаційних послуг.

 

Відомо, що Верховна Рада схвалила цей закон у середині грудня 2020 року.

 

1 грудня парламент направив на доопрацювання закон, яким регулюється вартість інтернету. Перед цим його ветував Зеленський.

 

Національне агентство по запобіганню корупції знайшло ознаки корупції у цьому документі.