09:14
четвер 14 січня 2021

Із 1 січня в Україні змінилася процедура призначення субсидій: куди і з чим звертатися

09:14 четвер 14 січня 2021

 

В Україні з 1 січня 2021 року змінилася процедура призначення субсидій тим громадянам, які раніше їх не отримували. Тепер звертатися можна до місцевих громад або дистанційно.

 

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

 

Як інформували у відомстві, за оформленням субсидії віднині можна звернутися:

 

- особисто до посадової особи територіальної громади, ЦНАПу, а також органу соціального захисту населення у містах обласного значення;

 

- дистанційно через веб-сайт Мінсоцполітики;

 

- заповнивши заяву і декларацію і відправивши її поштою до органу соціального захисту населення.

 

Зазначено, що в грудні 2020 року уряд ухвалив кілька рішень щодо спрощення порядку надання житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема:

 

- надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне забезпечення, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

 

- надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (до того житлова субсидія їм могла призначатися лише за рішенням комісії);

 

- при встановленні права осіб на отримання житлової субсидії урахування перевищення граничної величини відбуватиметься не за показниками опалюваної площі житлового приміщення, а його загальної площі, ‒ це дасть змогу автоматизувати процес отримання даних із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, оскільки в базах даних державних органів влади немає інформації про розміри опалюваної площі приміщень;

 

- розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ «Ощадбанк» та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів.

 

 

Ще одним рішенням уряду було врегульовано питання призначення житлових субсидій у частині спрощення оформлення субсидії для осіб, які отримують допомогу по частковому безробіттю у зв’язку із запровадженням карантину.

 

Також, ще з березня 2020 року у зв’язку зі встановленням карантину діє норма щодо автоматичного перепризначення субсидії на наступні періоди без звернення громадян. Таким чином, на поточний опалювальний період субсидію в автоматичному режиму було перепризначено понад 2,7 млн домогосподарств.

 

Крім цього, на період встановленого карантину запроваджено спрощену процедуру оформлення субсидії для громадян, які втратили роботу і зареєструвалися в центрах зайнятості, а розрахунок розміру субсидії до кінця дії карантину здійснюється на збільшені на 50% соціальні норми споживання окремих послуг (газ для приготування їжі та підігріву води, електроенергія, водопостачання).

 

Відомо, що призначення житлової субсидії та інформування заявника про результати розгляду документів відбувається у термін до 10 днів або до 30 днів у виключних випадках -  якщо це потребує складання акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї та ухвалення відповідного рішення комісією при місцевих органах влади.

 

Крім цього, майже 1,8 млн сімей користується пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг і мають знижку від 25% до 100%, залежно від категорії пільговика (особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, учасники війни, чорнобильці, діти війни тощо).

 

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг видаватимуть за новими правилами, оскільки управління соцзахисту припинили особистий прийом.

 

У державному бюджеті на 2021 рік видатки на виплату житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних і передбачені у сумі 36,6 млрд грн, що на 1,5% менше ніж у 2020 році.