18:01
п'ятниця 27 листопада 2020

Третина іграшок в Україні небезпечні для здоров'я дітей - експерт

18:01 п'ятниця 27 листопада 2020

 

В Україні понад 50% товарів на ринку дитячих іграшок має сумнівне походження, а 30% є взагалі небезпечними для здоров'я дітей.

 

Про це заявила виконавчий директор громадської спілки «Українська Асоціація індустрії іграшок» Наталія Іваненко на пресконференції в Укрінформі.

 

«На ринку іграшок України близько половини товару має сумнівне походження і реалізується з порушенням норм технічного регламенту безпечності іграшок. А третина іграшок - це той товар, який може так чи інакше шкодити здоров'ю дітей», - зазначила вона.

 

Експерт розповіла, що в регіонах є магазини, де оригінальна якісна продукція становить лише 20%, а 80% припадає на товари сумнівної якості та походження.

 

Такі небезпечні іграшки, за її словами, можна придбати в багатьох магазинах, починаючи від торгівельних центрів, закінчуючи переходами та кіосками. Мало того, інколи сумнівний товар зустрічається навіть у профільних магазинах.

 

«Чому люди в принципі купують сумнівний товар? Люди говорять, що дитина пограє 5 хвилин іграшкою і втратить інтерес. Але насправді це призводить до того, що з усього загалу іграшок у дитини може бути лише 20% якісних, і дитина буде багато часу контактувати з предметами сумнівної якості», - підкреслила Іваненко.

 

Керівник асоціації також наголосила, що часто продавці іграшок і власники магазинів не розуміють, що таке технічний регламент, не знають, які документи мали б підтвердити якість іграшки.

 

Тож, уся відповідальність за якість іграшок, з якими граються діти, на думку експерта, лягає на плечі батьків, які купують продукт.